EUGLOH_Patyi_Photography-team

Az SZTE rendezte az első jelenléti EUGLOH eseményt

Ötletversenyen ismerkedtek egymással az SZTE hallgatói portói, párizsi, müncheni társaikkal a EUGLOH háromnapos rendezvényén, amelynek házigazdája a Szegedi Tudományegyetem volt. Az Innovation Days - AI in Health elnevezésű program az első olyan esemény, amelyen személyesen is találkozhattak a partneregyetemek hallgatói és oktatói.

Az SZTE Rektori Hivatala és az SZTE Gazdaságtudományi Kara adott otthont annak az innovációs rendezvénynek, amelyen a The European University Alliance for Global Health (EUGLOH) egyetemeinek hallgatói és oktatói vettek részt. A program célja az volt, hogy a hallgatók innovációs és startup témákban való üzleti szempontú ismereteit bővítsék. A rendezvényre, amelyet az SZTE Virtus Program koordinált a EUGLOH egyetemei kaptak meghívást.

EUGLOH_Patyi_Photography-76web

A vegyes csapatokat 33 hallgató - 6 Ludwig Maximilian University, München (LMU), 7 University of Porto (UP), 6 University of Paris-Sacley (UPS), 14 SZTE - és 7 mentor - 1 LMU, 1 UP, 2 UPS, 1 SZTE Virtus mentor, 2 Deutsche Telekom IT Solutions-től  - alkotta.

Hét projekten dolgozhattak a vegyes, 5 fős hallgatói csapatok egy-egy mentor támogatása mellett. Továbbá 5 workshopon vettek részt, ahol megismerkedtek azokkal az eszközökkel, amelyeket valós startupok is használnak üzleti szempontú megalapozottságuk felderítésére, illetve jellemző elemei egy pitchnek.

Az első két napon a workshopokkal alapozták meg a projekteket, amelyeket a mentorokkal együtt dolgoztak ki.

A háromnapos kurzus záró eseménye a Deutsche Telekom IT Solutions Growth Portfolio üzletágának vezetőjének, Kónya Lászlónak a „Mesterséges Intelligencia - Az egészségügyi innovációk Szent Grálja?” című előadásával kezdődött.

Ezután a hallgatói prezentációk következtek. A résztvevők ismertették, hogy a projektjük miképpen alkalmazná a mesterséges intelligenciát valamilyen egészségügyet érintő probléma megoldásában. Az innovatív vállalkozásötletek rendkívül sokfélék voltak, található köztük mentális egészséget és énképet fejlesztő alkalmazás, növényi betegségek korai diagnosztikája, vagy álhírek felismerését segítő szolgáltatás.

 EUGLOH_Patyi_Photography_web

A hallgatói prezentációk visszanézhetők itt: https://www.youtube.com/watch?v=5YKN1Sn3fKA&t=1802s

A hallgatói prezentációkat egy szakmai zsűri értékelte olyan szempontok alapján, mint az ötlet újszerűsége, egészségügyi vonatkozása, vagy a mesterséges intelligencia alkalmazásának indokoltság.

zsw

A képen balról jobbra: Dr. Megyeri Eszter (SZTE), Ördögh Antal (Deutsche Telekom IT Solutions), Maróti Péter (SZTE), Dajka Andrea (Deutsche Telekom IT Solutions)

A pitcheket követően, a zsűri elvonult kiértékelni azokat, majd az eredményhirdetésen minden csapat egyénileg kapott visszajelzést a teljesítményéről és innovatív ötletükről a zsűritől.

Mentori visszajelzés: „Minden csapat részéről felkészült, jól összerakott, magas szintű előadásokat láthattunk, a hallgatók innovatív öteteik bemutatásával komoly fejtörést okoztak a zsűrinek. Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy ez a verseny a nemzetközi összefogásról és együttműködésről, a kreativitásról, valamint a versenyzők ötleteikbe vetett hitéről szólt, és ebből a szempontból, úgy vélem, mindenki győzelmet aratott." - Tivolt Zoltán, mentor, a DT-ITS Global Delivery Excellence üzletágának vezetője.

A hallgatók visszajelzései alapján a rendezvény sikeres volt, elérte célját. A legjobb ötleteket az SZTE Virtus Program mentorai támogatják tovább.

SZTEinfo- Lévai Ferenc

Fotó: SZTE Virtus Program/Patyi Zsófia


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Marx_Eva_felveteliMarx Éva - BTK, magyar

Elsőéves hallgatóként nincs még sok tapasztalatom, de azt már ennyi idő után is elmondhatom, hogy nagyon elégedett vagyok az egyetemmel. A közvetlen tanárok, szakmai felkészültségük, a gazdag könyvtári állomány, a színes kulturális programok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a végzéskor ne csak elismert diplomát kapjak, hanem az egyetemi éveket hasznosan is töltsem.



Balogh_LaszloBalog László - ETSZK, gyógytornász

Világ életemben az egészségügy iránt vonzódtam. Talán ezért jelentkeztem először biológia szakra, ami nem vált be. Később gyógymasszőrködéssel foglalkoztam, ott ismertem meg nagyon sok olyan embert, akik az SZTE ETSZK gyógytornász szakára járnak. Megtetszett a tudás, amit ők képviselnek, ezért eldöntöttem, hogy én is ide akarok járni. Azért a Szegedi Tudományegyetemet választottam, mert itt olyan gyakorlatorientált a gyógytornászképzés, mint sehol máshol az országban. A gólyatábor és kari bulik is nagyon jók, összességében mindennel meg vagyok elégedve.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.